Początkowo obejmowała swoją częstotliwością tylko stolicę, a od 1994 roku przekształciła się w radio ogólnopolskie. Stworzone zostało na bazie koncesji stacji Planeta FM, Radia Traffic FM i Radia Plus Toruń. Należy do Eurozet. Radio ZET – wiadomości. Wszystkie najlepsze stacje radiowe w Polsce. Formuła. Meloradio (wcześniej Zet Gold) nadaje w siedemnastu miastach Polski. Radio ZET nie skupia się jedynie na prezentowaniu audycji muzycznych. Tylko u nas muzyka, teledyski, piosenki, wideo oraz Szymon Majewski, Kamil Nosel. Słuchaj Radio Zet online - Radio internettowe. Publicystyka, wywiady, debaty, analizy. Słuchaj Radio ZET na żywo. Nadaje ono hity w formacje classic hits. Wiadomości - Muzyka.

Powstało ono 30 czerwca 2013 roku w Warszawie, gdzie ma swoją główną siedzibę. Radio ZET to komercyjna stacja muzyczno - informacyjna, powstała we wrześniu 1990 roku w Warszawie.
Najnowsze wiadomości sportowe, wyniki na żywo i mecze live. Jest adresowane do starszych i dojrzałych słuchaczy. Muzyka, podcasty, audycje i najnowsze wiadomości. Wiadomości Radia Zet emitowane są codziennie co godzinę przez całą dobę. Radio ZET kieruje swoje audycje do dorosłych Polaków w wieku 28-49 lat, choć jest popularne także wśród studentów. Relacje dźwiękowe, materiały wideo. Piłka nożna, skoki narciarskie, siatkówka, sporty walki, tenis na Sport Radio ZET. Mecze i wyniki na żywo RadioZET Online - Darmowe radio internetowe. Najświeższe wiadomości z kraju i ze świata. Aktualne informacje na temat największych imprez sportowych - igrzyska olimpijskie, mundial, mistrzostwa Europy.